Ploty Betafence

facebook betafence google plus betafence linkedin betafence youtube betafence twitter betafence

autocad kniznica

 

POTREBUJETE POMOC?

1000 znakov vľavo

Captcha code Zmenit obrázok

Novinky

Manuál pre montáž brány – 7 krokov, ktoré si treba pamätať

egiidia posuvne branyAk ste sa rozhodli namontovať vašu posuvnú bránu svojpomocne, musíte mať na pamäti niekoľko základných krokov.

Oplatí sa namontovať si bránu svojpomocne?

Vchody a manuálne otočné bránybrány by nemali byť náročné na montáž. Tento proces nie je veľmi komplikovaný a väčšina výrobcov vám poskytne detailnú príručku o montáži brány, zahrnutú v balení alebo dostupnú online.

Avšak, montáž posuvnej brány svojpomocne môže byť veľkou výzvou. Aby to fungovalo, potrebujete ju precízne vyrovnať. A pri automatizovaných bránach, tiež musíte správne zapojiť celý systém pohonu. Aby ste mali istotu, že si môžete užívať ochranu záručným listom, odporúčame vám, aby ste využili služby profesionálnych a licencovaných inštalatérov.

7 krokov, ktoré si treba pamätať

Ak si chcete sami namontovať vašu otočnú bránubránu, prosíme majte na pamäti nasledovné kľúčové body:

  1. Betón a základy – použite správny typ betónu, ideálne B25 a vykopte základy do hĺbky väčšej ako je hĺbka zamrznutia zeme v zime (v Poľsku to je 0.8–1.0 metra, v závislosti na regióne).
  1. Vyrovnávanie – vyrovnajte základy tak, aby ste mohli umiestniť stĺpiky priamo na ne. Uistite sa, že stĺpiky (vodiace a uzamykacie stĺpiky) sú v rovnakej výške.
  1. Chemické kotvy – umiestnite ich do základov tak, aby vyčnievali aspoň 10 cm nad hladinou betónu.
  1. Nosníky – skontrolujte, či sú v rovnakej výške a zarovnané.
  1. Valčeky – uistite sa, že sa plynule hýbu vo vnútri koľajnice. To umožňuje bráne hýbať sa bez prerušenia.
  1. Geometrické úpravy – ak sa brána nehýbe plynule, upravte jej pozíciu pomocou Archimedovej skrutky umiestnenej na konci krídla brány.
  1. Elektrické drôty – vždy ich umiestnite do ochrannej inštalačnej trubice.

Bezpečnosť na prvom mieste

Ak máte problémy s otváraním brány, skúste ju nepoužívať, až kým sa problém nevyrieši. Toto platí hlavne u motorizovaných brán, nepokúšajte sa ich otvárať alebo zatvárať nasilu, pretože hocaké mechanické poškodenie vám môže ovplyvniť level pomoci, ktorú získate zo záruky.

Pre lepší online zážitok používame len nevyhnutné cookies. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a prispôsobujeme používateľské nastavenia.
Viac informácií Ok