Ploty Betafence

facebook betafence google plus betafence linkedin betafence youtube betafence twitter betafence

autocad kniznica

 

POTREBUJETE POMOC?

1000 znakov vľavo

Captcha code Zmenit obrázok

Novinky

Oplatí sa zmontovať si bránu zo súčiastok svojpomocne?

brany egidia sc 4Spočiatku to môže vyzerať ako dobrý nápad pretože je to menej nákladné. Ale čo urobíte o pár rokov, keď si vaša brána bude vyžadovať opravy?

Niečo tu nesedí

Samozrejme si môžete zakúpiť špecifické súčiastky brány zvlášť. V supermarketoch a stavebninách nájdete širokú ponuku súčiastok pre vašu bránu. Lokálne dielne vám s radosťou ponúknu koľajnice a rámy, do ktorých bránu osadíte.

Avšak musíte rátať s tým, že niektoré elementy nebudú pasovať, keďže prišli z rôznych tovární. Budete musieť rezať, ohýbať alebo do nich vŕtať. Ak poškodíte ich povrchovú úpravu (plastovú alebo zinkovú) a potom toto miesto dostatočne neochránite, veľmi rýchlo začne korodovať. A nie je možné si profesionálne aplikovať povrchovú úpravu svojpomocne.

Znova pokazené?

Brána zmontovaná z rôznych súčiastok, ktoré prišli od rôznych výrobcov nebude mať záruku. Dokonca aj záruka voči poruchám bude platná zvlášť na špecifické súčiastky a nie na celú štruktúru.

Takže ak sa niečo pokazí, nielen že si to budete musieť opraviť sami ale taktiež si to sami zaplatíte.  Väčšina výrobcov ponúka najmenej 2-ročnú (dokonca až 10-ročnú) záruku na brány. To znamená, že poruchy budú odstránené výrobcom bezplatne s pomocou jeho špecializovaného servisného tímu.

Výstraha! Porucha

Častejšie a častejšie si na pozemky nechávame montovať automatizované posuvné brány. Takéto brány sa dokážu hýbať rýchlosťou až pol metra za  sekundu. I keď to nevyzerá ako veľa, znamená to, že 4 metrová brána sa otvorí za 8 sekúnd. To je rýchlejšie ako napríklad nájsť telefónne číslo vo vašom telefóne.

Ak si bránu zmontujete sami a zabudnete ju vybaviť potrebnými ochrannými prvkami (bezpečnostné pásky, fotobunky) alebo ich zle zapojíte, nehoda bude iba otázkou času. Vaše malé deti alebo domáci miláčikovia si neuvedomujú ako rýchlo sa brána hýbe.

Prepravu si zaplatím sám

Váš  rozpočet sa môže stať veľmi napnutý na konci investícií do vášho domu. Tak si nainštalujete manuálnu posuvnú bránu a naplánujete si kúpiť automatizovanú neskôr.

Ale ak ju niekde kúpite a namontujete si ju sami, vaša brána nebude úplne chránená zárukou. A ak poškodíte bránu počas neprofesionálneho prevozu, výrobca nemusí prijať vašu reklamáciu. Preto by ste si mali dva krát premyslieť, či budete skladať vašu bránu svojpomocne.

Pre lepší online zážitok používame len nevyhnutné cookies. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a prispôsobujeme používateľské nastavenia.
Viac informácií Ok