Ploty Betafence

facebook betafence google plus betafence linkedin betafence youtube betafence twitter betafence

autocad kniznica

 

POTREBUJETE POMOC?

1000 znakov vľavo

Captcha code Zmenit obrázok

Novinky

Stĺpy: kostra vášho oplotenia

stlpiky na plot

Hoci na stĺpy myslíme väčšinou až nakoniec, sú elementom, ktorý vám umožňuje nainštalovať panely alebo pletivo vášho výberu.

 

Priradené alebo univerzálne stĺpy?

Mnohí výrobcovia na trhu ponúkajú systémy oplotenia s priradenými stĺpmi. Napríklad, Decofor panely môžete namontovať iba na štvorcové stĺpy s dekoratívnou guľou, zatiaľ čo pletivo Pantanet vyzerá najlepšie na profilovaných stĺpoch Bekaclip. Zvyčajne nie je možné nainštalovať takéto ploty na iné stĺpy, kvôli nedostatku vhodného príslušenstva.

Existujú ale aj univerzálne stĺpy, ktoré môžu byť použité v mnohých systémoch oplotenia. Najpopulárnejšie sú trojuholníkové stĺpy s oceľovými klieštinami. Môžu byť použité pri inštalácii panelov ako sú Nylofor 3D, Nylofor 2D a 2D Super.

Musím upevniť stĺpy do cementu?

Môžete skúsiť upevniť ich do zeme pomocou kotiev alebo ich jednoducho zakopať hlboko do zeme. Avšak, cementovanie je najspoľahlivejšou metódou upevnenia stĺpov. Hĺbka diery – a teda i hrúbka betónu – závisia na oblasti, kde chcete umiestniť vaše oplotenie a musí to byť hlbšie ako hĺbka zamrznutia zeme (napr. medzi 0.8 a 1 m).

Predtým ako začnete betónovať, musíte tiež skontrolovať spôsob montáže stĺpov, ktoré ste si vybrali. Najbežnejší spôsob je stĺp – stĺp – panel – panel (najprv, zabetónujete všetky stĺpy, a začnete s montážou až keď betón stuhne). Avšak, existujú systémy s typom montáže stĺp – panel – stĺp – panel, napr. oplotenie Bekafor Classic na stĺpoch Bekaclip posts alebo Nylofor 3D na stĺpoch Bekafix. To znamená, že betónujete stĺpy postupne po každom pridanom paneli.

Prečo potrebujem uzávery?

Samozrejme, môžete namontovať vaše stĺpy bez uzáverov. Ale my veľmi odporúčame, aby ste ich použili. Najdôležitejšou úlohou uzáveru je ochrana vnútra stĺpu a zabránenie, aby sa dnu dostala dažďová voda. Pri teplotách pod nulou, by dažďová voda mohla zmrznúť, a keďže sa ľad prirodzene rozpína, mohlo by to spôsobiť roztrhnutie stĺpu zvnútra.  

Ďalšou výhodou uzáveru je estetickosť. Chráni vrch stĺpov pred poveternostnými podmienkami, ktoré by mohli urýchliť koróziu materiálu. Hrdzavý vrch by rýchlo mohol zašpiniť zvyšok stĺpu.

Značkové stĺpy a lacné príslušenstvo

Toto je bežné riešenie, ktoré síce môže ušetriť peniaze ale iba na krátku dobu. Lacné príslušenstvo (spoje, klieštiny, skrutky) od nespoľahlivého dodávateľa je nedostatočne pozinkované (alebo nie je vôbec pozinkované) a veľmi rýchlo koroduje. Po jednom alebo dvoch rokoch je váš nádherný plot plný hrdzavých škvŕn na každom spoji medzi panelom a stĺpom.

Mali by ste tiež mať na pamäti, že výrobca oplotenia odmietne vašu reklamáciu, ak bola škoda spôsobená príslušenstvom zakúpeným od iného dodávateľa (v takýchto prípadoch bude dokonca neplatná i záruka od výrobcu).

Pre lepší online zážitok používame len nevyhnutné cookies. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a prispôsobujeme používateľské nastavenia.
Viac informácií Ok